O mnie

Witaj!

Nazywam się Piotr Szumiło. Jestem trenerem przygotowania motorycznego, trenerem personalnym, nauczycielem akademickim, sportowcem oraz przede wszystkim karateką.

Moja przygoda z karate rozpocząła się w wieku 10 lat. Karate okazało się wspaniałą ścieżką rozwoju, nie tylko sportowego, ale również duchowego i mentalnego. Przez lata sportowej kariery udało mi się osiągnąć w tej sztuce walki całkiem sporo… Jestem wielokrotnym Mistrzem Polski w kumite indywidualnym oraz drużynowym. Jako członek kadry narodowej reprezentowałem Polskę na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz zawodach Premiere League. Moim największym osiągnięciem jest Mistrzostwo Świata zdobyte wraz z polską drużyną w 2015 roku.

Przez całą swoją karierę starałem się rozwijać wszechstronnie. Koncentrując  się na karate, próbowałem również innych dyscyplin i wynosilem z nich to, co pozwalało mi być jeszcze sprawniejszym. “Bądź lepszym sportowcem” – to hasło, które prowadzi mnie do dziś. Naturalnym krokiem stała się więc ścieżka trenera przygotowania motorycznego. Aktualnie pracuję w ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a także wspieram sportowców takich dyscyplin jak karate, pływanie, tennis oraz squash.

Moją misją jest rozwijanie potencjału sportowców. Dlatego też stworzyłem projekt o nazwie Motoryczne Wtorki  – są to bezpłatne treningi dla osób aktywnych fizycznie, sportowców amatorów i zawodowców. Niesamowitą satysfakcję sprawia mi fakt, iż ludzie uczęszczający na zajęcia przełamują stagnację w swojej dyscyplinie, podnoszą miejsca rankingowe, poprawiają czasy, a niektórzy na nowo zakochują się w sporcie.

Przez lata trenując karate nauczyłem się wyciagać wnioski. Jednak umiejętyność tą nabyłem stosunkowo niedawno. Zacząłem bardziej świadomie podchodzić zarówno do życia, jak i sportu. Wiem, że podczas wielu lat rywalizacji na matach całego świata wiele rzeczy mogłem zrobić lepiej. I to zarówno od strony czysto fizycznej, jak i mentalnej. Wierzę, że to właśnie w umyśle każdego zawodnika toczy się właściwa walka – decydująca o wygranej lub przegranej.

Chciałbym, aby teksty zamieszczone na tym blogu były inspiracją dla zawodników, trenerów oraz osób trenujących rekreacyjnie. Zamierzam dzielić się wiedzą z dziedziny przygotowania motorycznego, a także zamieszać swoje przemyślenia związane z treningiem mentalnym i autorozwojem sportowca. Chciałbym, aby blog zrzeszał osoby, dla których karate jest życiową pasją, i dla których rozwój tej sztuki walki w Polsce nie jest obojętny.

Zapraszam do mojego świata,

Oss